15. edycja Silesia Marathonu zbliża się wielkimi krokami

15. edycja Silesia Marathonu zbliża się wielkimi krokami

Nadchodzący 1 października zaowocuje sportowym wydarzeniem na skalę masową – Silesia Maraton. Jest to już piętnasta odsłona tego biegowego spektaklu, w którym uczestniczyć ma ponad 7 tysięcy ludzi. Przez kilka miast Śląska przetoczy się fala biegaczy, co może spowodować pewne utrudnienia dla mieszkańców.

Na zawodników czekają trzy rodzaje dystansów do pokonania: półmaraton, maraton oraz ultra, który liczy 50 kilometrów. Trasa maratonu prowadzić będzie przez cztery śląskie miasta – Chorzów, Katowice, Mysłowice i Siemianowice Śląskie. Wszyscy uczestnicy rozpoczną swoje zmagania sportowe w Parku Śląskim, jednak różne godziny startu zostały zaplanowane dla poszczególnych dystansów. Pierwszy na trasę wyruszy ultramaraton o godzinie 7:30. O godzinie 8:00 ruszy maraton, a start półmaratonu planowany jest na okres pomiędzy 9:40 a 9:50 – z podziałem na trzy tury o pięciominutowych odstępach.

Konieczność przeprowadzenia tego typu imprezy wiąże się z szeregiem zmian w codziennym funkcjonowaniu miast, w tym w organizacji ruchu drogowego oraz harmonogramie komunikacji miejskiej.